Menu Zamknij

Endokrynolog dziecięcy
Pediatric Endocrinologist

dr n. med. Elżbieta Lipska

Jestem specjalistką endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Od początku swojej pracy zawodowej zajmuję się leczeniem dzieci. Miałam zaszczyt rozpocząć swoją karierę w II Katedrze Pediatrii Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie to Warszawski Uniwersytet Medyczny) pod kierunkiem Pana Profesora Lecha Korniszewskiego, w słynnym Szpitalu przy ulicy Działdowskiej. Zajmując się chorymi noworodkami, niemowlętami i dziećmi z cukrzycą, a także innymi chorobami endokrynologicznymi i genetycznymi, równocześnie kształcąc studentów i prowadząc działalność naukową, uzyskałam dwa stopnie specjalizacji z pediatrii, oraz tytuł naukowy doktora nauk medycznych. W dalszych etapach doskonalenia swojej praktyki uzyskałam specjalizacje z medycyny ratunkowej, oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Jestem stypendystką polskich i międzynarodowych fundacji, w tym m.in. Fundacji im. Stefana Batorego oraz American Women for International Understanding. Odbyłam staże i stypendia w uznanych światowych ośrodkach klinicznych i naukowych, m.in. Childen’s Hospital of Philadelphia i Saint Vincent Hospital w Erie, Pensylwania. Pełniłam zaszczytną funkcję Polish Chief Medical Officer. Jestem autorką i współautorką podręczników i licznych artykułów publikowanych w renomowanych pismach medycznych, m.in. w The Lancet.

Należę do Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Obecnie leczę chore dzieci w Poradni Endokrynologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Współpracuję również z Instytutem Diabetologii.

Jestem związana z polskim środowiskiem sportowym. Zajmowałam się przygotowaniem Polski do organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Organizowałam pracę Stadionu Narodowego w Warszawie. Obecnie współpracuję z Polską Agencją Antydopingową (POLADA).

W wolnym czasie praktykuję jogę, a zimą – morsuję. Mam również dwoje wspaniałych czworonożnych przyjaciół.

Zapisz się na wizytę >